Göktaş Mermer Göktaş Granit Göktaş Granit Göktaş Mersin Mersin Mermer Göktaş Granit Mersin Granit Mersin Cimstone Göktaş Granit Mersin Belenco Mersin Merdiven Mersin Merdiven

Faydalı Bilgiler

Çimstone, İtalyan BRETON firmasına ait ileri teknolojik süreçle üretilir ve %93'ü kuvars, %7'si polyester reçine bağlayıcı ve pigmentlerden oluşur. Kuvars, Çimstone'a eşsiz sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır. Kuvarsın bu sağlamlık büyüsünü kolayca bozamazsınız. 7 mohs sertliği ile elmas sertliğine oldukça yaklaşan kuvars sayesinde Çimstone, yüksek çizilme ve aşınma dayanımı gösterir; metal veya benzeri malzemelerle çizilmez. Böylece, Çimstone bankonun üzerinde ekmek tahtası olmaksızın kesme, doğrama işlemlerini rahatlıkla yapabilir, yemek hazırlarken bankonun tamamını çalışma alanı olarak kullanabilirsiniz. Çimstone, sevdiklerinize mutfaktaki maharetlerinizi göstermek için size özgür alanlar yaratır... Kompakt yapısı ile sıvı emmeyen Çimstone, bu özelliği sayesinde leke tutmaz, asit ve bazların yıpratıcı etkilerine karşı yüksek dayanım gösterir. Zeytinyağı, şarap, sirke, limon, deterjan, aseton, oje gibi malzemelerin diğer yüzeylere verdikleri zararlardan etkilenmez. Parlaklığını kuvarsın doğal ışıltısından alan Çimstone, sonradan parlatma gerektirmez. Suda çözülen nötr bir deterjan, temizliği için yeterlidir. Bu nedenle temizlik giderlerinden önemli ölçüde tasarruf sağlar, temizlik sürelerini kısaltır. Kısacası Çimstone, size sevdiklerinizle geçirebileceğiniz uzun saatler bırakır...

Mikro gözeneklere sahip doğal taşların aksine Çimstone, Avrupa'nın en seçkin Ürün Analizi ve Güvenirliği Merkezi LGA Qualitest GmbH tarafından verilen hijyen raporuna sahip tek yüzey kaplama malzemesidir. Bu belge ile yüzeyinin kolay temizlendiği, temizlik sonrası mikrobiyolojik hijyen açısından tamamen güvenli olduğu onaylanmıştır. Çimstone ayrıca kamu sağlığı ve güvenliği ile ilgili uluslararası düzeyde lider sertifikalandırma ve test kuruluşu olarak kabul edilen National Sanitation Foundation International (NSF) tarafından da sertifikalandırılmıştır. Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü ANSI tarafından da onaylanmış olan NSF 51 Sertifikası alan Çimstone, üzerinde yiyeceklerin hazırlanabileceği en güvenilir yüzeylerden biridir.

Mermer, granit gibi taşlar rezervlerle sınırlı olduğundan istenilen miktar, kalite ve renk seçeneğini her zaman sunamazken, Çimstone tasarım ve alternatif zenginlikleri ile farklı, dolap kapakları ile uyumlu, değişik beklentilere uygun renklerde üretilebilir. Pigmentlerle renklendirilen ayna, cam, deniz kabuğu, bazalt, pirinç talaşı gibi farklı malzemelerle efektler verilebilen Çimstone, bugüne kadar alışılagelmiş yüzey kaplama malzemelerinden çok farklı görünümlere olanak sağlar, günümüzün değişen mutfak kültürüne ve modern tasarımlarına eşlik eder. Çimstone üretiminde kullanılan su ve atıklar, otomatik su arıtma teknolojisiyle ayrılmakta; arıtılan su, işletme ünitesine tekrar geri gönderilerek, su ve enerji sarfiyatı minimuma indirgenmektedir. Çimstone ürünlerinde kullanılan cam ve ayna kırıkları geri dönüşümden gelen malzemelerdir. Kısa dönemde değiştirmeyi gerektirmeyecek şekilde dayanıklı olan, basit bir temizlikle ilk günkü ışıltısını ve güzelliğini ömürboyu muhafaza edebilen Çimstone bankolar, daha az enerji tüketimi, daha az fire, yüksek oranda su ve enerji tasarrufu ile sürdürülebilir çevreye dost ürünler kategorisinde yer almaktadır.

Doğanın armağanı kuvars mineralini, günümüzün en çağdaş teknolojisiyle yeniden şekillendiren Çimstone, 305x140 cm levha boyutları ile banyo ve mutfaklarda değişen banko beklentilerini karşılıyor... Mutfağınızın bankosuyla zemininin bir uyum içinde olmasını mı istiyorsunuz, o halde Çimstone sizin markanız. Çünkü Çimstone, bankonun yanı sıra; duvar seramikleri, merdiven, denizlik, süpürgelik ve zemin döşemesi olarak da kullanılabilen bir yüzey kaplama malzemesidir. Renk ve doku alternatifleriyle size özgün tasarımlar üretebilme şansı tanıyan Çimstone ile mutfak ve banyonuzu yeniden yaratmak size kalır... Çimstone; masa, sehpa gibi dekoratif tasarımlarda da başarı ile uygulanır.

Çimstone Bakım ve Koruma
Tezgâhınız için mükemmel bir ürün seçtiniz... Bankonuzun ömür boyu ilk günkü özelliklerine sahip kalması için basit ve düzenli bir bakım yapmanız yeterli olacaktır. Çimstone; yüksek aşınma, çizilme ve darbe dayanımına sahip, leke tutmayan, gözeneksiz ve hijyen raporuna sahip tek yüzey kaplama malzemesidir. LGA Qualitest GmbH adlı Alman Ürün Analizi ve Güvenilirliği Merkezi tarafından gerçekleştirilen hijyen araştırması sonucunda; Çimstone'un yüzeyinde bakteri üremesi gerçekleşmediği, yüzeyin çok kolay temizlenebileceği ve temizlik sonrası mikrobiyolojik hijyen açısından tamamen güvenli olduğu raporlanmıştır. NSF 51 Yiyecek Alanları Uygunluk kriterlerini de tamamen karşılarak NSF Sertifikası alan Çimstone ev ve endüstriyel mutfaklarda yiyeceklerle temas halinde güvenli hijyenik yüzeyler sunar. Bu sayede, Çimstone bankonuzun üzerinde yiyeceklerinizi güvenle hazırlayabilirsiniz. Çimstone'un asit ve bazlara karşı gösterdiği direnç sayesinde; evlerde sık rastlanan çay, soda, şarap, sirke, limon, meyve suyu ve güçlü baharat lekeleri sorun olmaktan çıkar. Gözeneksiz yapısı sayesinde leke tutmaz. Az miktarda sıvı deterjan ve nemli bezle yapılacak basit bir temizlikle, yüzey ilk günkü yeni ve temiz görüntüsünü uzun yıllar korur. Bakım ve korumanın en kolay yolu dökülen yiyeceklerin kalıcı leke haline dönüşmeden silinmesi ve düzenli günlük temizlik yapılmasıdır. Bankonuza dökülen yiyecekleri uzun süre bekleyip kalıcı leke haline dönüşmeden silin. Unutmayın ki, içerisinde ağartıcı ve ovucu partikül bulunan deterjanlar zamanla yüzeylere kalıcı zarar verebilir. Bu nedenle, deterjan seçimine de özen gösterin ve temizlikten sonra yüzeyi mutlaka durulayın.

Çimstone Kurumuş Artıklar ve İnatçı Lekelerin Çıkarılması
Dökülen yiyecek, içecek veya benzeri şeyler hemen temizlenmezse kuruyup zor lekeye dönüşebilir. Kuruduğunda çıkarılması zorlaşan boya, oje, sakız, hardal, ağır yağlar gibi artıkları plastik bir spatula yardımı ile narince kazıyın, ardından suyla temizleyin. Lekenin kalması durumunda, Cif Power Sprey (Unilever) veya Mr. Muscle Sprey (Johnson Wax) gibi banyo-mutfak yüzey temizleyicilerini lekenin üzerine uyguladıktan sonra, Scotch-Brite (3M) mavi hassas sünger ile ovalayın, ardından mutlaka durulayın. Tek seferde çıkarılması güç olan inatçı kirlerin temizlenmesi için, Domestos Ultra Çamaşır Suyu (Unilever) ve Mr. Proper Aktif Jel (Procter&Gamble) gibi çamaşır suyu katkılı jel temizleyiciler de oldukça başarılıdır. Bankonuzu, hiçbir şekilde temizlik ürününü iyice durulanmadan kurumaya bırakmayın. Özellikle pas türü lekeler, ağır kimyasallarla çıkarılır ve temizlenirken yüzeyin yıpranmasına yol açar. Öncelikle pas ve kireç lekelerinin oluşumuna izin vermeyin. Eğer oluştuysa da çıkarmak için direkt leke üzerine uygulanması ve uygulama sonrası mutlaka durulanması şartıyla Marc Deodorantlı Kireç ve Pas Sökücü Jel (Reckitt Benckiser) gibi ürünler kullanın. Yüzeydeki yağ lekelerinin temizliğinde ise Kombi Yağ Çöz (Levent Kimya), Cillit Bang (Reckitt Benckiser) ve Ajax Sık ve Sil (Colgate Palmolive) gibi yağ ve kir çözücü ürünleri mutlaka durulanmak koşulu ile kullanın ve uygulama sonrası yüzeyi çok iyi durulayın.

Çimstone Sağlamdır, Ancak Tahrip Edilemez Değildir
Her türlü yüzey gibi Çimstone da fiziksel özelliklerini zayıflatan çok güçlü kimyasallara ve çözücülere maruz kalması halinde, kalıcı olarak hasar görebilir. Alifatik veya aromatik solvent içeren ürünleri (tiner gibi), trikloretan veya metilen klorid içeren ürünleri bankonuza uygulamayın. Fırın/ocak temizleyicileri gibi yüksek agresif temizleme ajanlarından ve yüksek alkalin/pH seviyesine sahip bulaşık makinesi deterjanlarından uzak durun. Bu kimyasalları ve bunları içeren ürünleri, banko üzerinde kullanmanız sakıncalı olabilir. Yağ veya pudra içeren ürünler de yüzeyde buğulu görüntü oluşturabilir. Çam yağı gibi malzemeler içeren temizleyiciler yüzeyde bırakılırsa, bankoda iz yapabilir. Ayrıca içinde yumuşak ya da sert ovucu partiküller bulunan (Toz Vim, Cif Krem gibi) temizlik maddeleri kullanılması uygun değildir. Bunların yerine jel ve sıvı türünde ürünleri kullanın. İçinde yüksek oranda asit (tuzruhu gibi) veya baz bulunan temizlik malzemeleri de temizlik sonrası tamamen durulanmazsa, zaman içinde etki göstermeye başlar. Temizlik için pH etkisi azaltılmış ürünleri (raflarda bulunabilecek genel temizlik ürünleri) kullanın. Aktif hidroksit içeren alkali ürünleri, derzleri etkileyecek yoğunluktaki asidik ürünleri kullanmayın. Yüzeyin bu zarar verici maddelerden herhangi birine maruz kalması durumunda, hemen suyla silerek zararlı etkinin oluşmasını engelleyin.

Çimstone Yüksek Sıcaklığa Maruz Bırakılmamalıdır
Çimstone, sıcaklıkları kısa süreli olarak tolere edebilir. Ancak, fırından çıkarılan tepsi veya ateşten alınan tencere gibi çok yüksek sıcaklığa ulaşmış mutfak kaplarınızı bankonun üzerine koymayın, mutlaka nihale kullanın. Çok yüksek sıcaklıklara maruz bırakılan yüzeylerin, ürün özelliğine göre farklı tepkiler vermesi (çatlama, renkte açılma, yüzey bozukluğu) beklenebilir. İşlem gören ve kesim yapılan kısımlar, zayıf olan bölgeler olduğundan, o bölgelerin ısıya karşı korunmasına daha fazla özen gösterin. Ayrıca, süpürgelik veya bankoya yakın duran bir ısı kaynağı varsa, yansıyan ısıya dikkat edin. Yansıyan ısı birikerek çok yüksek derecelere ulaşıp bankonuzda bozulmalara yol açabilir.

Belenco Kuvars Yüzeyleri, üstün teknoloji, kaliteli üretim ve tasarıma verdiği önem ile dünya kuvars yüzeyler sektörüne hızlı giriş yapan genç ve dinamik bir markadır. Yaratıcı düşünce, innovasyon ve modernliği mükemmel tasarımlarına yansıtan Belenco, dünya kuvars yüzeyler pazarında iş ve iş yapış modellerine reformist bir yaklaşımla merhaba diyerek yaşam alanlarının yeni trend belirleyicisi olmuştur. Hayattan ilham alan ve hayata ilham veren yaratıcı bir ürün olarak tasarlanan Belenco Kuvars Yüzeyler, yaşam alanlarına eşsiz tasarım ürünleri sunmak hedefiyle, bilimi teknolojiyle, kuvarsın eşsiz özelliklerini ise tasarımla buluşturan bir yaklaşımla üretilmektedir. 2010 yılında kurulan ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde son teknolojilerle temelleri atılan Belenco fabrikası, 2011 yılının sonbaharında Türkiye'de ve dünyada tüm yaşam alanları tasarımcılarını benzeri olmayan Belenco Kuvars Yüzeyleri ile tanıştırmıştır. Eşsiz tasarım imkanları ve kuvarsın dayanımının üstün teknolojilerle birleşmesi sonucunda, tüm doğal taşlardan ve diğer tezgâh malzemelerinden çok daha üstün özellikler sunan Belenco Kuvars Yüzeylerin üretimi Manisa'daki fabrikasında Eylül ayında başlamıştır. Dünya standartlarında kaliteye sahip lüks yaşam alanı ürünleri üretmenin üst düzey teknoloji, eşsiz hizmet ve seçkin unsurlar gerektirdiği inancıyla hareket eden Belenco, mimarların ve tasarımcıların gereksinimlerine göre değişik renk ve desen seçenekleri ile tasarlanabilen, çok özel yaratıcı projeler için "tailor-made" özel üretim imkanları sunan, ve sektörün önde gelen inovatif ürünlere hayat veren tesisler oluşturmak için "üretim teknolojisine" büyük yatırımlar yapmaktadır. Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki en son teknoloji ile donatılmış üretim tesislerinde yaklaşık 15 bin metrekarelik kapalı alanda, 550 bin metrekarelik üretimle faaliyete başlayan Belenco, Breton S.p.A'dan alınan tam otomatik üretim hattıyla, çeşitli kalınlıklarda kuvars levhaları üretmektedir. Teknolojinin zirvesindeki üretim tekniklerine sahip olan tesis, kuvars işleme teknolojisinde önemli ölçüde AR-GE (araştırma geliştirme) ve ÜR-GE (ürün geliştirme) yatırımları ile sürekli gelişim odaklı tasarlanmıştır. BELENCO Kuvars Yüzeyler, sektörde bulunabilecek en büyük boyutlarda levhalarda ve eko-biyolojik inovatif yapıda ürünleri ile dünya kuvars yüzeyler pazarına hızlı giren veyaşam alanlarına moda katan, mekan tasarımcılarının yakından takip ettiği bir marka olarak sektördeki yerini almıştır.

Son derece sağlam ve dayanıklı olan Belenco Kuvars Yüzeyler, yaklaşık olarak %93 oranında kullanılan ve doğanın en sert minerallerinden biri olan doğal kuvars granülleri ile en üstün nitelikli polimerlerden imal edilmektedir. Belenco Kuvars Yüzeyler, tezgâh malzemesi olarak tercih edilebilen mermer ve granitten çok daha sağlam olup, eğilme dayanımı granitten 4 kat fazladır; ayrıca, lekelenmeye, parça kopmasına ve çatlamaya karşı son derecede dirençlidir. Belenco , pürüzsüz yüzeyi ile kullanıldığı alanlarda hijyen sağlayan, temizlenmesi zahmetsiz, ve evsel ya da ticari alanlarda etkili çözümler sunan bir üründür. Büyük plakalar halinde üretilmekte olan Belenco Kuvars Yüzeylerinin sektöre getirdiği önemli yenilik, alışılagelmiş standart plaka ölçüleri olan 305 x 140 cm ebatlı plakaların yanısıra, sahip olduğu üstün teknoloji sayesinde, JUMBO PLAKALAR diye tanımlanan 330 x 165 cm ebatlı büyük plakaları da aynı kalitede üreterek kullanıcıya büyük bir avantaj yaratmasıdır. Özellikle müşterileri için çığır açıcı nitelikte olan bu ebat üretimi kapasitesi, Belenco Kuvars Yüzey kullanıcıları için daha az ek yerleri ve üzerinde çalışabilecek daha geniş ebatlı plakalar sunması ile, kuvars yüzeylerinde vizyonları genişletici bir özellik olarak üretim sürecinin en katma değerli özellikleri arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Her kuvars Belenco dokunuşunu hak eder.
Kuvars yüzeylerinize iyi bakın!
Belenco, dünya standartlarında, üstün nitelikli, en moda, en şık kuvars yüzeylere hayat verir.
Kuvars yüzeylerinizin gücünü, parlaklığını, mükemmelliğini aldığınız ilk günkü gibi yıllarca korumak için önerilerimize kulak verin.

Belenco su emmeme özelliği, gözeneksiz bir yüzeye sahip olması ve kimyasallara dayanımı sayesinde kirlenmeye karşı dirençli bir yüzeydir. Şarap, hardal, sirke, limon gibi diğer tezgah malzemelerinin kalıcı olarak lekelenmesine ya da yüzeylerinde aşınmaya sebep olabilecek maddeler Belenco'ya etki etmez. Belenco bu üstünlüğü sayesinde yüzey koruyucu uygulamasına ihtiyaç duymaz. Belenco, parlaklığını içerdiği kuvarsın doğal parlaklığından aldığından, yüzeyine cila ya da yeniden parlatma yapılmasına gerek yoktur. Belenco basit bir günlük temizlik ile uzun yıllar ilk günkü parlaklığını ve doğal canlılığını korur.

Belenco Günlük Temizlik
Günlük temizlik için nemli ve yumuşak bir bez ve sıvı deterjan ile temizlik yapabilirsiniz. Temizlikten sonra durulama yapmanız önemlidir. Kristaller içeren deterjanlar aşındırma yöntemi ile temizlik yaptığından, zamanla Belenco üzerinde matlığa neden olabilir. Bu nedenle bu tip temizleyicilerin kullanımından kesinlikle kaçınmak gerekir.

Zor Lekeler
Belenco kir tutmayan bir yüzeydir, ancak kurumuş lekeleri çıkarmak için daha fazla özen göstermeniz ve çaba harcamanız gerekebilir. Bu nedenle bankonuza dökülen kirleri hemen temizlemeniz size kolaylık sağlayacaktır. Kurumuş yemek artıkları, sakız, oje, kurumuş boya artıkları gibi temizlenmesi güç kirlerin temizlenmesinde önce plastik bir spatula ile lekeyi narince kazıyın ve ardından yumuşak bir bez ve sıvı deterjan ile temizleyin. Çok zorlu lekelerde aşındırıcı yüzeyi olmayan süngerler ve temizlik sonrası hemen durulamak şartı ile çamaşır suyu içeren sıvı deterjanlar kullanılabilir.

Pas lekeleri, yoğun yağ lekeleri gibi çıkarılması güç lekelerin oluşmasına izin vermemek çok önemlidir. Bu tip lekelerle karşılaşıldığı durumlarda yağ ve pas sökücü ürünler çok dikkatli kullanılmalıdır. Yüksek PH seviyesine sahip bu ürünler ancak sadece lekenin üzerine uygulanmalı ve en kısa sürede bol su ile durulanmalıdır. Yüzeyde uzun süre kalması durumunda veya yeterince iyi durulanmadığı takdirde bu ürünler Belenco renklerinde solmaya ve yüzey pürüzsüzlüğünün kaybolmasına neden olabilir.

Belenco darbe ve çizilme dayanımı
Belenco içerdiği kuvarsın üstünlüklerini bünyesinde barındırır. Doğadaki en sert minerallerden biri olan kuvarsın Belenco'ya verdiği en önemli özellik yüksek yüzey direncidir. Belenco en yüksek çizilme dayanımına sahip banko malzemesidir. Ancak yine de sivri ve kesici aletleri doğrudan Belenco üzerinde kullanmak doğru değildir. Belenco parlaklığını içerdiği kuvarsın mekanik olarak aşındırılması ile kazanmıştır. Belenco'nun yüzeyinde parlaklık sağlayıcı hiçbir kimyasal kullanılmamıştır. Bu sebeple, Belenco tezgahınızın çizilmemesine özen gösterdiğiniz takdirde uzun yıllar parlaklığını koruyacaktır. Isı değişikliklerinin etkisi Belenco diğer tezgah malzemelerine göre daha yüksek ısı direncine sahip olmasına rağmen, yüksek sıcaklık değişikliklerinden etkilenebilir. Bu nedenle ocaktan veya fırından alınan sıcak kapların doğrudan Belenco üzerine konulmaması, nihale kullanılması kesinlikle gereklidir.

Nelere dikkat etmeliyiz? Belenco tezgahınızı uzun yıllar ilk günkü parlaklığı ve güzelliği ile kullanabilmek için lütfen aşağıdaki noktalara dikkat edin: Tezgahınızın üzerinde inatçı kirlerin kurumasına izin vermeyin. Bu tip zor lekeleri bir an önce temizlemek daha az kimyasal madde kullanmanızı sağlayacak, temizlik sürelerini azaltacaktır. Yüksek PH'lı temizlik maddelerinin kullanımından mümkün olduğunca kaçının. Kullanmak zorunda olduğunuzda sadece doğrudan lekenin üzerine uygulayın ve en kısa sürede bol su il durulayın. İçerisinde aşındırıcı tanecikler bulunduran deterjanları kesinlikle kullanmayın. Jel ürünleri tercih edin. Yine aynı şekilde aşındırıcı yüzeyi olan süngerler ve ovucular kullanılmamalıdır. Tezgahınızın üzerine tiner, trikloretan veya metilen klorid gibi kimyasallar kullanmayın. PH derecesi 8,5'un üzerinde olan asitler, tuzruhu gibi maddeler tezgahınızın solmasına ve pürüzsüz yüzeyinin bozulmasına sebep olacaktır. Ocak veya fırından aldığınız kaplarınızı doğrudan tezgahınızın üzerine koymayın. Mutlaka nihale kullanın. Tezgahınızın üzerinde bıçak gibi kesici aletleri doğrudan kullanmayın, kesme tahtası tercih edin. Belenco parlaklığını içerdiği kuvarstan alır. Bu nedenle Belenco yüzeylere parlaklık verici kimyasallar uygulamayınız. Belenco yüzeyler ancak fabrika şartların da parlatılabilir. Bu nedenle Belenco tezgahınızı veya zemininizi parlatmaya çalışmayınız. Bu tip uygulamalar sonucu Belenco tamir edilemeyecek şekilde zarar görecektir.

Belenco Quartz Kullanım Alanları
Mutfak Tezgahı
Moda sadece giydiğin değildir!
Konuklarını ağırladığın, davetlere hazırlandığın ve eşsiz sohbetlere evsahipliği yapan mutfağın, senin ve tarzının başlıca vitrinidir.
Mutfağın seni yansıtır!

Banyo Bankosu
Moda sadece giydiğin değildir!
Kişisel modanın başladığı yer, kendinle ilgilendiğin,
yeniden doğduğun ve tüm hücrelerinin yeniden uyandığı yerdir.
Banyon ruh halinin başlıca vitrinidir.
Banyon seni yansıtır!

Zemin Döşeme
Moda sadece giydiğin değildir!
Nerede yürüdüğün, nereye bastığın tarzını ve stilini tamamlar. Yaşadığın, yürüdüğün her zemin seni yansıtan bir podyumdur. Mücevherde yürümek bir seçimdir.
Yürüdüğün zeminler seni yansıtır!

Mimari uygulamalar
Moda sadece giydiğin değildir!
Belenco yaratıcı olmanı ister.
Rüyaların olduğu sürece kuvars yüzeyleri kullanabileceğin alanlarda sınır yoktur. Belenco tasarım ekibi, hayalgücüne hayat vermene ve kendi yaratıcı kuvars projelerini tasarlamana yardımcı olur.
Yaratıcılığın seni yansıtır!

Granit Hakkında
» Granit, yerkürenin milyonlarca yıl süren jeolojik oluşum dönemlerinde kuars, feldispat ve mika gibi çeşitli minerallerin birleşmesiyle oluşmuş doğal magma kayalarıdır.

» Bileşimindeki bu minerallerin oluşturduğu dokusuyla sağlam bir yapıya ve zengin renk skalasıyla estetik görünüme sahip olan granit, tarih boyunca aranılan, yeryüzünün en sert ve dayanıklı yapı malzemesi olmuştur.

» Granit, yapıları dış etkenlerden koruması, yapı içi iklimi muhafaza etmesi, periyodik bakımlara ihtiyaç göstermemesi, ışığı yansıtması ve parlaklığı uzun süre koruyarak ilk günkü görüntüsünü yıllarca kaybetmemesi gibi fiziksel özelliklerin yanı sıra zengin renk ve doku seçenekleriyle, modern mimaride tercih edilen bir yapı malzemesidir.

» Ayrıca çeşitli kalınlıklarda ve ebatlarda imal edilebilmesi, cephe kaplaması için ankraj deliklerinin delinebilmesi gibi avantajlara sahiptir.

» Eski çağlarda üretimi ve işlenmesi çok zor şartlarda gerçekleştirilen granit, günümüzde gelişmiş metotlarla üretilmekte ve yüksek teknoloji ile işlenerek yapı sektörünün dış cephe kaplamasından zemin döşemelerine, merdivenlerden mutfak ve banyo tezgahlarında, asansör sövelerinden şöminelere kadar çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

» Günümüzün en dayanıklı ve estetik yapı malzemesi olan granit, zengin renk ve doku çeşitliliğine sahiptir. Kolay temizlenebilir oluşuyla da iç ve dış mekanlarda kullanılabilecek en işlevsel ve hijyenik malzemedir.

» Ülkemizde 90'lı yılların başında, yaygın olarak kullanıma giren granit, tüm bu avantajları nedeniyle, özellikle büyük proje uygulamalarında kullanılmaktadır.

GRANİT DAYANIKLIDIR
Yüksek Aşınma Dayanımına Sahiptir: Mohs cetvelindeki değerlere göre sertliği ile elmasın sertlik derecesine yaklaşan kuvars sayesinde Granit metal veya benzeri malzemelerle çizilmez, yoğun sirkülasyon olan alanlarda bile yüksek aşınma dayanımı gösterir.
Kırılmaz, Eğilme ve Darbe Dayanımı Yüksektir: Granit yapısı gereği sert oluğu kadarda esnektir bu özelliği sayesinde yüksek darbe ve eğilme dayanımı kazandırır. Kesim ya da nakliye işleri sırasında çatlamaz, kırılmaz.

GRANİT HİJYENİKTİR
Sıvı Emmez: Su emme katsayısı %0.05 - %0.20 gibi son derece değişen oranlardadır. Bünyesine sıvı kabul etmeyen Granit, bu özelliği sayesinde leke tutmaz.
Kılcal Çatlak Barındırmaz: Granit homojen ve kompakt bir yapıya sahiptir. Kılcal Çatlak bulunmayan dokusu mikro organizmaların üremesine izin vermez,montajından sonra sürdüğümüz koruyucu madde ile yıllar boyu mikro organizmaların barınmasına izin vermez.

GRANİT KOLAY TEMİZLENİR
Granit parlaklığını kuvarsın doğal ışıltısından alır. Sonradan parlatma gerektirmez. Suda çözülen nötr bir deterjan temizlik için yeterlidir, polisaj (yerinde silim) gerektirmez. Bu nedenle temizlik giderlerinden önemli ölçüde tasarruf sağlar.

GRANİT ASİT VE BAZLARDAN ETKİLENMEZ
Granit, asit ve bazların yıpratıcı etkilerine karşı yüksek dayanım gösterir. Bu nedenle kimyasalların yoğun kullanıldığı laboratuvar ortamlarında bile güvenle kullanılır.

Granit uygulanan banko ve tezgahlarda limon, zeytinyağı, sirke, şarap ve benzeri maddeler leke yapmaz, kolaylıkla temizlenir.

Granit Kullanım Alanları
* Mutfak Tezgahları ve Banyo Bankoları
* Zemin Kaplaması, Merdiven Basamağı, Süpürgelik
* İç ve Dış Cephe Kaplaması olarak projelerin farklı alanlarında uygulanabilen sağlam ve şık bir malzemedir. Mermer ayrıca masa, sehpa gibi dekoratif tasarımlarda da başarı ile uygulanır.